E04 UMRE PROGRAMI (Servisli) | 19 Gece - 20  Gün

Gidiş : 04.12.2018 İSTANBUL – MEDİNE
Ara Geçiş 07.12.2018 MEDİNE – MEKKE
Dönüş
23.12.2018
CİDDE – İSTANBUL
İki Kişilik Oda Kişi Başı: 4675 SAR
Üç Kişilik Oda Kişi Başı: 4500 SAR
Dört Kişilik Oda Kişi Başı: 4340 SAR
Gün 1- İstanbul- Medine

Atatürk havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde ZAD TURİZM kontuarında Saat:…..görevli personel ile buluşma check in ve pasaport işlemleri akabinde ……… seferi ile saat ……  Medine uçuşu yapılacaktır.3,5-4 saatlik bir uçuştan sonra Medine’ye varış ,  …  Otele transfer. Rehber hocamızın belirleyeceği saatte Mescidi Nebevi ve Peygamber Efendimizin manevi huzurunu ziyaret.

Gün 2- Medine Serbest Gün:Sabah namazından sonra rehber hocamızın belirleyeceği saatte Cennetü`l Baki Kabristanının ziyaret edilmesi. Sabah kahvaltısından sonra tüm gün ibadet için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün 3 – Medine Ziyaretleri :Sabah kahvaltısından sonra rehber hocalarımız eşliğinde Medine-i Münevvere`de bulunan; Uhud Dağı ve Şehitliği, Mescid-i Kıbleteyn, Yedi Mescidler, Mescid-i Kûba. Ziyaretlerden sonra ibadet için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yatsı namazı sonrası umre ve ihram konulu seminerimiz.

Gün 4 – Medine-Mekke Ara Geçişi:Saat 11:00`da bagajların oda kapı önüne bırakılması. Öğle namazı sonrası otelin lobisinde buluşma İhram hazırlığı sonrasında özel otobüsümüz ile ihram ve umreye niyet etmek üzere saat 14:00’da hareket Mikat Mescidine oradanda Mekke-i Mükerreme`ye hareket. (420 km) Mekke ……  otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğinden sonra görevlilerimiz eşliğinde Harem`i Şerif`e gidiş. Hocalarımız eşliğinde Umre ibadetinin edası. Konaklama otelimizde.

Gün 5 – Mekke Serbest Gün:Bütün gün İbadet ve İstirahat için serbest zaman.

Gün 6 – Mekke Ziyaretleri:Bütün gün İbadet ve İstirahat için serbest zaman.

Gün 7 – Mekke Ziyaretleri:Sabah kahvaltısından sonra sabah 07:00;da rehber hocamız eşliğinde Mekke`de bulunan kutsal mekanlar ; Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina (Şeytan sembollerini Taşlama Mahalli), Nur Dağı, Cin Mescidi ve Cennetü`l Muallâ`yı ziyaret edilecektir, Program akabinde otele dönülerek serbest zaman verilecektir. 2.kez umre yapmak isteyen misafirlerimizin otelden ihramlı ayrılarak programa katılmaları gerekmektedir.) Tüm gün ibadet için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün 8 – Mekke Ziyaretleri:Mekke’de iç ziyaretlerin gezdirilmesi(Peygamber Efendimizin evi-Cennetül muala mezarlığı-Ağac mescidi-Cİn Mescidi)

Gün 9-  Mekke Hudeybiye Umresi:2.Umre yapmak için Sabah namazından sonra ihramlı bir şekilde otel lobisinde toplanılıp Umre niyeti için Hudeybiye’ye gidilecektir Hocalarımız eşliğinde umre niyeti getirilip KABBE’ye dönülüp Umrenin Tavaf ve Sayı yapılacaktır

Gün 10-  Mekke Serbest Gün: Bütün gün İbadet ve İstirahat için serbest zaman

Gün 11-  Mekke Curane Umresi:  3. Umre yapmak için Yatsı Namazından sonra ihramlı bir şekilde otel lobisinde toplanılıp Umre niyeti için Curane’ye gidilecektir Hocalarımız eşliğinde umre niyeti getirilip KABBE’ye dönülüp Umrenin Tavaf ve Sayı yapılacaktır

Gün 12-  Mekke Serbest Gün:Bütün gün İbadet ve İstirahat için serbest zaman

Gün 13- Mekke Serbest Gün:Bütün gün İbadet ve İstirahat için serbest zaman

Gün 14-  Mekke Müzdelife Programı:İkindi Namaz’ından Sonra Otel Lobisinde Toplanılıp Müzdelifeye Hareket edilecektir Müzdelife’de Mevlüt ve piknik programı yapılacaktır Akşam namazı ve Yatsı namazı Müzdeife’de Eda Edilecektir

Gün 15- Mekke Serbest Gün:Bütün gün İbadet ve İstirahat için serbest zaman

Gün 16- Mekke Serbest Gün:Bütün gün İbadet ve İstirahat için serbest zaman

Gün 17- Mekke Ten’im Umresi: 4. Umre yapmak için Yatsı Namazından sonra ihramlı bir şekilde otel lobisinde toplanılıp Umre niyeti için Ten’im (Mescid’i Aişe) gidilecektir Hocalarımız eşliğinde umre niyeti getirilip KABBE’ye dönülüp Umrenin Tavaf ve Sayı yapılacaktır

Gün 18- Mekke Serbest Gün:Bütün gün İbadet ve İstirahat için serbest zaman

Gün 19- Mekke Serbest Gün:Bütün gün İbadet ve İstirahat için serbest zaman

Gün 20- Cidde – İstanbul

Dikkat :………..  Havayolları  kuralları gereği her yolcu için dönüşte 30 KG Yük Hakkı  ve sadece 5 lt zemzem suyu uçaklara yüklenmektedir.

Turumuzun sonu. Bir başka ZAD TURİZM organizasyonunda görüşmek ümidiyle.

 

Gün 1
Mekke 16 Gece

Gün 2
Medine 3 Gece

Fiyata Dahil

 • Gidiş dönüş uçak biletleri.
 • Umre/Hac vizesinin alınması.
 • Konaklama ücretleri.
 • Mekke ve Medine’deki ziyaret yerlerinin gezilmesi.
 • Havaalanından otellere, otellerden havaalanına klimalı otobüsler ile transferler.
 • Mekke ve Medine arası intikaller.
 • Sabah kahvaltısı ve Akşam yemeği.
 • Seyahat sigortası.
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Mekke'de Hudeybiye-Cürane Umresi
 • Mekke'de Müzdelifede Piknik Programı

Dahil Değil

 • Yurt Dışı Çıkış Pulu
 • Şahsi Harcamalar
 • Hava Limanı Ulaşım Ücretleri

Aşağıdaki form aracılığı ile sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

SAR Sr 4,340/kişi
4,340
Toplam Sr 4,340 SAR
* Bu bölümden tur için başvuru tarihini seçebilirsiniz. Tur tarih bilgisi için detaylar bölümünü inceleyebilirsiniz.
WhatsApp chat