2017 / 2018 SEZONU YENİ UMRE YÖNETMELİKLERİ

Suudi Arabistan’ın yeni Umre yönetmeliklerine göre uyguladığı, 1438 Hicri yılı başlangıcı olan 02 Ekim 2016 tarihinden itibaren umreye en az bir kere gitmiş yolculardan umreye mükerrer gitmek istemeleri durumunda 2,000 SAR ( Yaklaşık 540 $ ) tutarında ilave vergi alınacaktır. Bu tutarın acentemiz ve devletimizle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Suudi Arabistan’ın uyguladığı yeni bir vergidir ve tamamen yolcuya aittir.

45 Yaşın altındaki bayanların, yanlarında birinci derece erkek yakını (Mahrem: Baba / Kardeş / Amca / Dayı / Yeğen / Dede / Kayınbaba / Damat ) bulunmaksızın, Suudi Arabistan’a gitmelerine Suudi Devleti tarafından izin verilmemektedir.

UMRE VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİ

  1. En az bir yıl süreli çipli pasaport
  2. Kimlik fotokopisi (T.C Kimlik numaralı olacak)
  3. Eşler için Nüfus idaresinden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  • Tek başına katılan erkekler ve 45 yaşın üstündeki bayanlar için, 1. ve 2. maddelerdeki evraklar yeterlidir.

45 Yaş Altı Bayanlar İçin Gerekli İlave Evraklar:

  • 45 Yaş altı bayanlar için mahreminin yakınlık derecesini belirten ve akrabası olduğuna dair Nüfus Müdürlüğünden alınan “Nüfus kayıt örneği” aslı.
  • Evli ise eşinden, bekar ise de babasından UMRE ’ye gidebileceğine dair noterden alacakları MUVAFAKATNAME’nin aslı (baba yoksa diğer erkek aile bireyleri)
  • Yalnız giden bayana mahrem olacak şahsın (Baba / Kardeş / Amca / Dayı / Yeğen / Dede / Kayınbaba / Damat ) vereceği noter tasdikli TAAHHÜTNAME’nin aslı.

MUVAFAKATNAME ÖRNEĞİ: Ben Mustafa Yılmaz eşim Ayşe Yılmaz’ın UMRE amacı ile Suudi Arabistan’a (Babası / Kayınbabası / Oğlu / Yeğeni / Amcası / Dayısı) Ömer Kaya ile gidip gelmesine muvafakat ediyorum.

TAAHHÜTNAME ÖRNEĞİ: Ben Ömer Kaya ( Annem / Halam / Teyzem / Yeğenim / Kayınvalidem / Gelinim) Ayşe Yılmaz’ı beraberimde UMRE amacı ile Suudi Arabistan’a götürüp getireceğimi ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim.

Çocukların Umreye Gidebilmesi İçin İstenilen Şartlar:

  • 8 yaş altı çocuklar ancak baba veya anneden birisi ile birlikte UMRE’ ye gidebilirler.
  • 8-17 yaş arası çocuklar anne, baba veya birinci derecede akrabayla UMRE’ ye gidebilirler.

NOT: Vize için gerekli evrakların seyahatten bir ay öncesine kadar ZADTUR adresine gönderilmesi gerekmektedir.


WhatsApp chat